Podstawy realizacji dźwięku

ZIMA 2019/2020
25.11.2019-17.02.2020, godz. 15.30-18.30/18.30-21.30

Studio nagrań Psychosound (Wrocławska 28, Kraków)

“Podstawy realizacji dźwięku”, przeznaczony dla osób początkujących i chcących rozpocząć przygodę z audio. Kurs zaprojektowany został tak, aby w ramach 12 zajęć uczestnicy zdobyli kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu podstaw realizacji dźwięku. Każdy z bloków tematycznych (ok. 3 godzin) składa się z wprowadzenia teoretycznego oraz części praktycznej. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość konsultacji prac domowych oraz projektów wykonywanych samodzielnie, również po zakończeniu warsztatów.

TEMATY  SPOTKAŃ:

Elementy toru fonicznego

Podstawy pracy w DAW (Digital Audio Workstation)

Dźwięk cyfrowy (formaty, poziomy, mierniki)

Mikrofony i preampy

Techniki mikrofonowe I (wokal i pojedyncze instrumenty)

Techniki mikrofonowe II (zestaw perkusyjny)

Korekcja częstotliwości

Procesory dynamiki

Pogłos i efekty

Słuchanie krytyczne

Podstawy miksu

Podstawy nagłośnienia

Partnerem warsztatów są producenci i dystrybutorzy sprzętu audio, którzy przygotowali specjalnie promocje dla uczestników.

Każdy z uczestników otrzyma materiały dydatktyczne oraz certyfikat ukończenia kursu.

KOSZT

900 zł 

ZAPISY 

Zapisy do 20 XI 2019

kontakt@lhts.pl

tel. 660 411 948

PROWADZĄCY

Magdalena Piotrowska

Inżynier masteringu i właścicielka studia Hear Candy Mastering. Współpracuje z artystami z całego świata m.in. Annalie Wilson (UK), SALK (PL), Stina Kjelstad (NO), Sonder (NO), KARI (PL), Gracjan Kalandyk (PL). W 2016 r. uzyskała doktorat na Katedrze Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej. Od 2009 prowadzi zajęcia związane z realizacją dźwięku na AGH w Krakowie, PJWSTK w Warszawie, Politechnice Gdańskiej, AMA w Krakowie oraz w ramach Learn How To Sound.

Szymon Piotrowski

Właściciel studia Psychosound. Jest aktywnym muzykiem, realizatorem dźwięku i producentem muzycznym. W 2014 zdybył Złotą Nagrodę w konkursie nagraniowym organizowanym przez Audio Engineering Society . Współpracował z artystami takimi jak BenReddik (NOR), Escape Pod (NOR), MagBalay (PL), Michał Wierba (PL), SFORZA/Jasionowska (PL), Plateau (PL), Terrordome (PL). Prowadził zajęcia za zakresu realizacji nagrań i produkcji muzycznej na AGH w Krakowie i PJWSTK w Warszawie.

Grzegorz Pyda

Realizator live, na codzień współpracujący z artystami takimi jak Bracia, Ray Wilson czy Renata Przemyk oraz z agencją Especto. Akurat, Maciek Balcar, Marta Bizoń, Detox, Martyna Jakubowicz, Łzy, Piotr Nalepa, Nie-Bo, Ocean, Plateau, Rusty Cage, Totentanz i wielu innych powierzyło mu brzmienie swoich koncertów. Jeśli aktualnie nie jest w trasie to można go spotkać w krakowskich Fortach Kleparz, krynickiej Pijalni Głównej, w studiu MuseLab, którego jest współtwórcą lub w Learn How To Sound, gdzie regularnie prowadzi zajęcia.

Kursy stworzone przeze mnie

Sort By:
Dźwięk >
5 godzin
Darmowy
Naucz się jak przygotować profesjonalnie brzmiące nagrania dźwiękowe i muzyczne. Niezależnie od tego czy czytasz poezję, śpiewasz, grasz na instrum...
Beginner
57 Lekcji
5 godzin
Dodaj do ulubionych
Darmowy
Ta strona korzysta z plików cookies, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.